در پانزدهمین قسمت از تریبون آزاد قمیشی موزیک ، سجاد به تحلیل تک آهنگ گلی جان و انتقاد از کارهای اخیر پرداخته است.لازم به ذکر است این متن ، قلم نگارنده بوده و قمیشی موزیک هیچ گونه مسئولیتی در قبال بار فنی آن نخواهد داشت.


متاسفانه چندی پیش موزیک ویدیویی از سیاوش قمیشی منتشر شد که با استناد به کامنت ها و نظرات در رادیو جوان و صفحه رسمی سیاوش قمیشی، نظرات اکثر هواداران را نتوانست جلب کند و انتفادات تندتر و شدیدتری نسبت به آهنگ های نه چندان قوی گذشته مثل تهران ، نوازش ، پوچ به دنبال داشت.عده ای که به کار های اخیر انتقاد داشتند در بیشتر موارد از شعر گله مند بودند و اعتقاد داشتند شعر های جدید آن پر مفهومی آهنگ های گذشته را ندارند اما حال با آهنگی مواجه شده ایم که شعرش هیچ پیام و مفهوم خاصی را حداقل برای من در بر ندارد.شاید انتقاد هواداران هم به حق باشد.هواداران همیشه سیاوش قمیشی رو به انتخاب شعرهای پرمفهوم می شناختند ولی متاسفانه در چند وقت اخیر کارهایی رو از سیاوش قمیشی دیده اند که مثل آهنگ های گذشته آن تاثیرگذاری و قدرت را ندارند.البته توجیح شخصی سیاوش قمیشی و عده ای از هواداران در مقابل آهنگ های اخیر آن بوده که مثلا "سیاوش می خواهد به جوان ها بها بدهد و استعداد های جدیدی را معرفی کند".همیشه هوادارنی که خواستار ادامه روند گذشته و کار کردن در سبک گذشته بوند با جوابی چون" سیاوش با روز پیش می رود موزیک سیاوش موزیک 2015 است " مواجه می شدند اما الآن با آهنگی روبرو هستیم متعلق به دهه 40 شمسی.آهنگی که در دوره خودش نمی دانم اما در این دوره گویا مشتری چندانی ندارد این کار منتشر شده و دیگر کاری هم نمی توان کرد اما سوالاتی که اینجا مطرح است این است که: شخصی که خود صاحب سبک است و به عقیده ی بسیاری از متخصصان یکی از بزرگترین ملودی سازان و موزیسین های حال حاضر است چه دلیلی دارد کاری نچندان قوی متعلق به دهه 40 آن هم در این برهه ی زمانی و در هشتمین دهه زندگی خود باز خوانی کند؟؟ و اگر بنا بر باز خوانی کاری بوده آیا بهتر نبود یکی از کارهای آلبوم غیر رسمی عروسک شب باز خوانی میشد؟؟ تا حداقل خواسته بسیاری از هواداران عملی شود. و شاید دلیل باز خوانی این کار کمبود شعر خوب است که برای سیاوش قمیشی ارسال میشود. آیا رسالت یک خواننده و هنر مند این است که منتظر بنشیند تا برای او شعر ارسال کنند؟ آیا خود هنرمند نباید دنبال شعر خوب بگردد؟؟ بعد از یغما گلرویی و افشین مقدم (ترانه سرای اهنگ الکی) سیاوش با کدام شاعر و ترانه سرای مطرح کار کرده؟؟ حال آنکه هم سن و سال های او جدا از کیفیت شعرهای استفاده شده توسط آنها تمامی با ترانه سرایان مطرح کار می کنند. آیا وقت آن نشده سیاوش بار دیگر با اساتیدی چون ایرج جنتی عطایی،اردلان سرفراز،مسعود فردمنش،پاکسیما زادوری و... کار کند؟؟و همچنین اگر اصرار بر این است که با ترانه سرایان داخل ایران کار شود مگر یغما گلرویی،روزبه بمانی،افشین مقدم،بابک صحرایی افراد کوچکی هستند یا کار آنها بد است؟؟و در نهایت شما اگر سیاوش قمیشی حال حاضر را نه با شخصی دیگر، بلکه با خود سیاوش قمیشی، سیاوش قمیشی چند سال گذشته مقایسه کنید متوجه خواهید شد سیاوش در بدترین دوران هنری خود قرار دارد. اما براستی چه شد که کارهای سیاوش اینچنین شد؟؟سیاوش چگونه از این بحران خارج شود ؟؟ شما فکر می کنید سیاوش قمیشی چگونه می تواند سیاوش چندسال پیش شود و دوباره به اوج برگردد؟؟؟

 منتظر کامنت های شما در بخش نظرات هستم _ باسپاس فراوان

شرکت کننده بعدی شما باشید


 نوشته شده توسط رحیم در پنجشنبه 5 شهریور 1394 و ساعت 10:41 ب.ظ [+] | نظرات ()  Share    
»» فول کنسرت استانبول 2019»» ورژن سوم موزیک ویدیو قصه گل و تگرگ - اختصاصی قمیشی موزیک»» موزیک ویدیو پیوستگی؛ اختصاصی قمیشی موزیک»» گزارش تصویری کنسرت استانبول ترکیه - 7 نوامبر 2019»» گزارش تصویری کنسرت برلین آلمان - ۹ نوامبر ۲۰۱۹»» گزارش تصویری کنسرت دوسلدورف آلمان - ۱ نوامبر ۲۰۱۹»» گزارش تصویری کنسرت آمستردام هلند - ۲۶ اکتبر ۲۰۱۹»» چهارمین ورژن رسمی حکایت؛ اختصاصی قمیشی موزیک»» گزارش تصویری کنسرت لندن انگلستان - ۱۲ اکتبر ۲۰۱۹»» "ببخش" منتشر شد!»» گزارش تصویری کنسرت استکهلم سوئد - ۵ اکتبر ۲۰۱۹»» "ببخش" ؛ تک آهنگ جدید»» تور اروپایی سیاوش قمیشی»» ویدیو اجرای آهنگ انگلیسی در نوکیا تیاتر - ۲۰۱۴»» ویدیو اجرای نقاب در نوکیا تیاتر - ۲۰۱۴